« Svibanj 2024 »

Područna škola Prgomet

Područna škola Prgomet smjestila se u istoimenom  mjestu. Od školske zgrade u Kaštel Starom udaljena je 20 km. Nije ju teško pronaći.

Prolazeći kroz Plano i Labin ubrzo ćete stići do Prgometa i ugledati školsku zgradu i igralište. Obnova školske zgrade je još u tijeku, ali već sada ona je ugodno mjesto za učenje, druženje i rad. Školu polazi 30 učenika, 17 učenika nižih razreda i 13 učenika viših razreda. PŠ Prgomet polaze djeca iz susjednih sela : Labina, Prgometa, Prapatnice i Primorskog Doca. Nastava je organizirana u jutarnjoj smjeni.

Izlet na Visovac
Autor: Ljiljana Čavka, 31. 5. 2012.

Konačno je osvanuo i taj dan. Dan za izlet! Išli smo na Visovac, u Drniš i mauzolej u Otavicama.

Prvo smo stigli na Visovac. Kada smo izašli iz autobusa na obali rijeke Krke, dočekao nas je maleni brod kojim je upravljao fra Stojan. Vožnja u brodu bila je prekrasna. Neki su bili i malo uplašeni jer su se prvi put vozili brodom. Nakon izlaska iz brodića odmah sam zamijetila ljepotu prekrasnog vrta kojeg uzgajaju mladi franjevci.

Pokraj vrta je stajao prelijepi paun koji je raširio svoj rep u lepezu. Nakon muzeja u kojem smo vidjeli znamenitosti, otišli smo u crkvu Majke od Milosti u kojoj smo svi pjevali pjesme Cvijeće za mariju i Visovačka slavna Mati. Vidjela se radost na licima svih učenika, malih vrtićana, naših profesora i našeg župnika fra Ante.

Svatko je od nas kupio po neki suvenir za sebe i roditelje.

Nakon kratkog odmora i igre, sretni i zadovoljni smo se uputili prema brodu koji nas je odveo natrag na obalu Krke.

Matea Dlaka 3. r.

Pš „Prgomet