Diana Brko osvojila dvije srebrne medalje na debatnom turniru KP Open Split 2023.
Autor: Mario Šego, 27. 11. 2023.

Debata je u našoj školi uspješna izvannastavna aktivnost i to smo dokazali
više puta.

U subotu 25. studenog 2023. godine u OŠ Kamen Šine održan je debatni turnir
KP Open Split na tezu „Policajci ne bi trebali nositi vatreno oružje“. Debatni klub Kaštela na turniru je sudjelovao s pet ekipa i na najbolji način predstavio svoju Školu i Grad.Za tezu su se naši debatanti prethodnih tjedana neumorno pripremali. Kao rezultat uloženog rada, stigli su i odlični rezultati.

Naime, ekipa Kaštela 1,u sastavu Marta Bašić, Diana Brko i Monika Vilić,
osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju.
             Ekipe Kaštela 2, u sastavu Anamarija Tokić, Felicija Vrtlar i Antonio Matej Gverić, osvojila je 4. mjesto.
           Ekipa Kaštela 5, u sastavu Tea Dujilović, Katarina Morović, Ana Maretić i dodatni član Vita Maleš, osvojila je 5. mjesto.
            Ekipa Kaštela 4, u sastavu Toni Bratinčević, Mihael Nedić i Filip Balta, osvojila je 6. mjesto.
            Ekipa Kaštela 3, u sastavu Darija Pepur, Lucija Škarica i Jelena Škopljanac osvojila je 7. mjesto.
U individualnom nastupu najbolje ocjene dobila je Diana Brko i tako osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.
Odličan rezultat u individualnom nastupu postigla je i Felicija Vrtlar i zauzela 4. mjesto.
Unatoč svim poteškoćama Turnir je održan uživo što je posebno radovalo
učenike i voditelje. S turnira su se učenici vratili bogatiji za novo iskustvo učenja i
druženja.

Finka Ivanović, voditeljica kluba