FESTIVAL ZNANOSTI U 2.A RAZREDU
Autor: Mišo Sučević, 3. 5. 2023.

Društveni poduzetnik u Prirodi i društvu

Na ovogodišnjem Festivalu znanosti nastavnice Sveučilišnog odjela za stručne studije Sveučilišta u Splitu, Ivona Jukić i Antonija Roje, predstavile su temu Društveni poduzetnik u Prirodi i društvu učenicima 2. a razreda Osnovne škole prof. Filipa Lukasa .

U pripremi i organizaciji radionice sudjelovale su i učiteljica 2. a razreda Ljubica Klanac te ravnateljica škole Nives Vilić. Učenicima je u formi radionice kroz visoku grupnu interakciju prezentiran pojam društvenog poduzetnika, njegovih osobina i uloge u društvu s posebnim osvrtom na pojam zelenog poduzetništva te zaštite i očuvanja okoliša.

Kroz grupni rad učenici su prezentirali svoje zelene ideje različitim interesnim skupinama kao što su: djeca, roditelji, škola i gradonačelnik, učeći tako o mogućnostima kojima zeleni poduzetnici svoje ideje mogu pretvoriti u stvarnost, mijenjajući tako svijet oko sebe na bolje.

Kroz svoju prezentaciju postali su svjesni da se i njihov glas može čuti te da oni, također, mogu doprinijeti sredini odnosno prirodi i društvu koji ih okružuju. Na kraju , učenike su razveselili simbolični pokloni certifikata koje su dobili kao maleni zaštitnici prirode te prigodnih čokoladica koje su im dostavljene od poduzeća Hedona iz Križevaca, koji je izvrstan primjer socijalnog poduzetnika.

Radionica i predavanje su i dio eTwinnig projekta Živimo zeleno 3/ Living greenly 3.

Učiteljica Ljubica Klanac