JAVNI POZIV ZA PRIJAVU UČENIKA NA TESTIRANJE I STJECANJE STATUSA POLAZNIKA CENTRA IZVRSNOSTI
Autor: Mišo Sučević, 19. 4. 2023.

JAVNI POZIV ZA PRIJAVU UČENIKA NA TESTIRANJE I STJECANJE STATUSA

POLAZNIKA CENTRA IZVRSNOSTI:

MATEMATIKE

NOVIH TEHNOLOGIJA i INFORMATIKE

PRIRODOSLOVLJA

Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije (u nastavku CI SDŽ) provodi javni poziv za stjecanje statusa polaznika u programima CI SDŽ čime omogućava visokomotiviranim i potencijalno darovitim učenicima sudjelovanje u aktivnostima unutar programa CI, koji su sljedeći:

• Centar izvrsnosti matematike
  • Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike
  • Centar izvrsnosti prirodoslovlja

Zainteresirani polaznici mogu se prijaviti za sudjelovanje u sljedećim programima za školsku godinu 2023./2024. (napomena: prijavljuje se razred koji učenici pohađaju u ovoj školskoj godini).

Prijave su otvorene od 11. travnja 2023. godine. Rok za prijavu kandidata istječe u ponedjeljak, 8. svibnja 2023. godine u 12,00 kada će poveznica za prijavu biti zatvorena.

1.1. Centar izvrsnosti matematike

• polaznici 6. razreda OŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 5. razreda
  • polaznici 1. razreda SŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 8. razreda
  • polaznici 2. razreda SŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 1. razreda SŠ
  • polaznici 3. razreda SŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 2. razreda SŠ
  • polaznici 4. razreda SŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 3. razreda SŠ

1.2.Centar izvrsnosti novih tehnologija i informatike

1.3. Centar izvrsnosti prirodoslovlja

• polaznici 1. razreda SŠ - prijavljuju se na testiranje kao učenici 8. razreda

Napomena:  Kao i do sada, učenik može pristupiti testiranju za upis u više programa CI SDŽ, ali  prilikom prijave bira prioritetno područje u koje želi biti upisan. Nakon testiranja i provedbe svih postupaka odabira, polaznici koji su ostvarili pravo sudjelovanja u više centara, a s obzirom da se nastava u centrima odvija u isto vrijeme, prema prioritetu odabira centra prilikom prijava, bit će raspoređeni u izabrani Centar izvrsnosti.

POSTUPAK PRIJAVE

1. Učenici se trebaju javiti predmetnom nastavniku koji će školskom koordinatoru dostaviti podatke o učenicima (ime i prezime učenika, razred, e-mail adresu roditelja/staratelja, naziv centra za koji se učenik prijavljuje). Školski koordinator će izvršiti prijavu.
  2. Nakon izvršene prijave, roditelj/staratelj će putem e-mail adrese primiti poveznicu, korisničko ime i lozinku te upute za korištenje aplikacije. Roditelji učenika dužni su potpisati privolu u elektroničkom obliku te provjeriti i upisati podatke o djetetu koji su dostupni u aplikaciji. Upute o korištenju aplikacije za roditelje/staratelje možete pronaći na stranicama CI (https://ci-sdz.hr/prijavite-ucenike-na-testiranje-aplikacija-mia/).
  3. Prijava je dovršena kada su roditelji potpisali privolu, čime se status učenika u aplikaciji mijenja u PRIHVAĆENO, što matična škola može provjeriti putem aplikacije.

RASPORED TESTIRANJA

Testiranja učenika koji žele steći status polaznika obavit će se u on-line okruženju, prema sljedećem rasporedu:

• CI novih tehnologija i informatike: 20. svibnja 2023. godine na platformi Edux  u 9 h
  • CI matematike: 27. svibnja 2023. godine na platformi Edux u 9 h
  • CI prirodoslovlja: 27. svibnja 2023. godine na platformi Edux u 11 h

O točnom vremenu i postupku održavanja testiranja svi prijavljeni kandidati bit će pravodobno obaviješteni mailom i objavom na službenim stranicama CI SDŽ (https://ci-sdz.hr/ i https://web.facebook.com/cisdz.hr).

REZULTATI ODABIRA POLAZNIKA

Odluka o sastavu, organizaciji i broju polaznika u grupama za rad u programima CI SDŽ bit će donesena nakon završetka odabira polaznika, a prema broju polaznika, mentora, mogućnostima, a i uvjetima rada za svaki centar posebno. Rad u Centrima izvrsnosti planiran je subotom u rasporedu rada od 4 (četiri) školska sata s odmorom od pola sata. Nastava će se odvijati u jutarnjoj smjeni u prostorima škola koje su domaćini centara izvrsnosti, a raspored će se uskladiti s prijevozom učenika i mentora koji putuju. Sve detalje o programima možete pronaći na (https://ci-sdz.hr/centri-izvrsnosti/).

Molim vas, potaknite potencijalno darovite učenike na prijavu na ovaj poziv. Veselimo se budućoj suradnji!

BROŠURA