« Studeni 2020 »

Eko škola - aplikacija

EKO - PANO

E-savjetovalište

Vremenik za šk. god. 2018./2019.

Zajednica učitelja koji uče

TED ideas worth spreading

Nacionalni kviz za poticanje čitanja: Istraživači planeta Z.
Autor: Mišo Sučević, 9. 11. 2020.

Dječji odjel GKK u Kaštel Starom je i ove godine u Mjesecu hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenog) u suradnji učenika OŠ prof. Filipa Lukasa pod mentorstvom pedagoginje Finke Ivanović, sudjelovao u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja.

Razlistaj se!  moto je Mjeseca hrvatske knjige 2020., a posvećen je planetu Zemlji i prirodi a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planete Zemlje.

Ove godine smo sva događanja prilagodili novonastaloj situaciji, pa  i Nacionalni kviz za poticanje čitanja riješili smo online, a bio je dostupan do 23. listopada, pod nazivom Istraživači planeta Z.

Na poticaj pedagoginje i učitelja hrvatskog jezika, kviz su rješavali učenici viših razreda OŠ prof. Filipa Lukasa u dvije kategorije: jedna je predstavljala Gradsku knjižnicu, a druga OŠ prof. Filipa Lukasa.  Za točan odgovor bilo je potrebno istražiti i proučiti online izvore informacija, a svi točno riješeni upitnici bili su uključeni u izvlačenje pobjednika.

Kviz je bilo zanimljivo rješavati jer smo, čitajući o zanimljivostima i ljepoti naše Hrvatske, saznali mnoge nove informacije.

Izvlačenje pobjednika je održano u Zagrebu, a izvučeni su Ivan Melvan, učenik 7.a razreda koji je predstavljao OŠ prof. Filipa Lukasa i Tonka Bavčević , učenica 6.b razreda koja je predstavljala  Dječji odjela GKK.

Učenicima koji su ispunjavali kviz srdačno zahvaljujemo i želimo puno sreće u budućim natjecanjima, a pobjednicima čestitamo.

Ovo je jedna od dugogodišnje suradnje OŠ prof. Filipa Lukasa i Dječjeg odjela GKK.

Finka Ivanović, pedagoginja i Sonja Jurat, knjižničarka GKK