« Ožujak 2024 »

Sofia putuje u Sisak!
Autor: Ana Vukadin, 8. 11. 2019.

Prije sedam godina, na inicijativu Gradske knjižnice Vlado Gotovac iz Siska, održalo se prvo nacionalno natjecanje u čitanju naglas. Sve Kaštelanske škole, kao i Gradska knjižnica Kaštela, prepoznale su važnost ovoga natjecanja i sudjeluju u njemu od samoga početka.

Da se podsjetimo: natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda. Sudionici se natječu u dvjema kategorijama; onoj za učenike od trećeg do petog i od šestog do osmog razreda. Učenici trebaju na što kreativniji način predstaviti sebe te djelo koje će čitati. Stručno povjerenstvo pri tome ocjenjuje kreativnost uvodnoga dijela, jasnoću i razgovijetnost, izražajnost, primjerenost teksta uzrastu i ukupni dojam.

Ciljevi natjecanja su poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena, unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika

Županijsko natjecanje u čitanju naglas održalo se 6. studenoga 2019. u Kaštel Sućurcu. Sudjelovali su učenici iz svih kaštelanskih škola, OŠ Vjekoslava Paraća iz Solina i OŠ Josipa Pupačića iz Omiša. Nakon završetka natjecateljskoga dijela, stručno povjerenstvo se povuklo kako bi donijelo konačnu odluku. Odlučeno je da na državno natjecanje odlazi Sofia Rogulj, učenica 3.a razreda naše škole kao i Marija Odžak, učenica 7. razreda OŠ Vjekoslava Paraća iz Solina. Ivano Mršić, učenik 7.a razreda naše škole osvojio je izvrsno treće mjesto. Svi natjecatelji osvojili su jednogodišnje članstvo u Gradskoj knjižnici Kaštela.

Sofia i njena mentorica, učiteljica Ljubica Klanac, otputovat će u Sisak 21. i 22. studenoga gdje će predstavljati našu županiju na nacionalnom natjecanju. Želimo im da se dobro zabave i steknu nova iskustva te da što bolje predstave našu školu i županiju. Sretno!

Više pročitajte ovdje.

Fotografije preuzete s Portala Grada Kaštela.