Noviteti u školskoj knjižnici
Autor: Mišo Sučević, 19. 12. 2017.

Tijekom 2017. godine naša je školska knjižnica obogaćena za 275 novih naslova ukupne vrijednosti nešto više od 21.000 kn. Većina novonabavljenih knjiga odnosi se na lektirne naslove za naše učenike. Tako smo djelomično obnovili postojeći knjižni fond, zamijenivši pojedine dotrajale primjere knjiga novima, ali smo i kupili neke sasvim nove lektirne naslove kojih prije uopće nije bilo u školskoj knjižnici.

Obnovljeni lektirni naslovi: „Starac i more“, „Mali princ“, „Grga Čvarak“, „Snijeg u Splitu“, „Waitapu“, „Legende o Kristu“, „Alkar“, „Priče iz davnine“, „Plesna haljina žutog maslačka“, „Kod kuće je najgore“, „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“, „Bajka o ribaru i ribici“, „Pale sam na svijetu“, „Divlji konj“, „U pustinji i prašumi“, „Mećava“, „Pripovijest o doktoru Dolittleu“, „Sretni kraljević“, „Pismo iz Zelengrada“, „Poštarska bajka“, „Jurnjava na motoru“, „Figaro: mačak koji je hrkao“.

Novi lektirni naslovi: Zvonimir Balog: „Male priče o velikim slovima“, Silvija Šesto: „Debela“, Rudyard Kipling: „Knjiga o džungli“, Scot O'Dell: „Otok plavih dupina“.

Knjige za slobodno čitanje: „Vlakovi kroz povijest“, „Automobili kroz povijest“, „Mali ratnik“, „Milijunaši“, „Pošalji mi poruku“, „Čudnovata pjesma gospodina Stihovića“, „Zaljubljen do ušiju“, „Ratovi zvijezda: Tarkin“.

Ostale knjige: „555 jezičnih savjeta“, „Vrtoglave godine: Europa 1900-1914“, „Velika otkrića: 100 znanstvenika koji su promijenili svijet“, „Lektira u razrednoj nastavi: metodički priručnik“, „Socijalna povijest knjige u Hrvata“, „Rimski ratovi u Iliriku“.

Sve u svemu tijekom 2017. godine naša je školska knjižnica djelomično uspjela obnoviti postojeći knjižnični fond, a nadamo se da ćemo to opet napraviti i tijekom 2018. godine, sve s ciljem da naši učenici imaju na raspolaganju za čitanje što više kvalitetnih naslova.

Osim knjiga, naša školska knjižnica redovito prima i nudi na korištenje 18 različitih časopisa, od zabavnih do stručnih, namijenjenih učenicima i učiteljima.

Katalog školske knjižnice, odnosno pregled svih knjiga i noviteta, možete pogledati putem sljedeće poveznice:  http://library.foi.hr/m3/k.aspx?B=711

šk. knjižničar Mišo Sučević