Dan slijepih i slabovidnih
Autor: Mišo Sučević, 18. 12. 2017.

Pedagoginja Finka Ivanović zajedno s razrednicima osmislila je projekt u kojem bi se učenici od 1. – 8. razreda mogli upoznati sa životom slijepih i slabovidnih osoba. Jedna od ključnih stavki je bila da se učenicima pokaže kako je školovanje slijepe ili slabovidne djece i do deset puta skuplje od uobičajenog školovanja. Prvo je u našu  školu stigao letak o Međunarodnom danu slijepih i slabovidnih osoba,te su nakon toga učenici svih razreda prikupili novčane prihode. U toj akciji prikupljeno je oko 2500 kn. Naravno, imali smo i razne radionice te edukativna predavanja koja su nam govorila o životu slijepih i slabovidnih. Biti human je lako samo moraš pojesti nešto slatko slogan su naše humanitarne akcije prodaje kolača koja se i ove godine održala u našoj školi. Organizatorice su bile Suzana Bralić i Dragana Kasalo, zajedno s pedagoginjom škole, te roditeljima i učenicima 2.a i 2.b razreda. Iznos prikupljenog novca u ovoj akciji bio je 1500 kn. Zanimljiva stvar jest da smo prikupljeni novac uplatili na žiro račun Udruge upravo na Svetu Luciju koja je zaštitnica slijepih. Ostalo nam je još samo gostovanje Damira Smaje, predsjednika Županijske udruge slijepih i slabovidnih Split, koji će održati predavanje o životu slijepih i slabovidnih.

LIJEPE STVARI NE MORAŠ VIDJETI NEGO IH MORAŠ OSJETITI U SVOM SRCU!

Lucija Zekić, 6. c