« Studeni 2020 »

Povodom Mjeseca hrvatske knjige
Autor: Mišo Sučević, 13. 11. 2020.

„Mjesec hrvatske knjige“ tradicionalna je i najveća manifestacija u Hrvatskoj posvećena knjizi, knjižarstvu i knjižničarstvu. Zaljubljenici u čitanje znaju da je ovaj dio godine na osobit način posvećen knjigama. Od 15. listopada do 15. studenoga tako se u mnogim hrvatskim knjižnicama održavaju brojni programi – izložbe, predavanja, radionice i sl., kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku te promicati čitanje i interes za književna djela.

U našoj školskoj knjižnici „Mjesec hrvatske knjige“ obilježili smo literarnim natječajem „Zlatna riječ“ za učenike naše škole (natječaj je u tijeku), izradom straničnika (bookmarkera) u knjižnici, prigodnim prezentacijama i sl.

Učenici 4. c razreda zajedno sa svojom učiteljicom Nadom Bralić također su izradili inspirirajući i maštovit prigodan plakat koji nam sugerira da put do zvijezda i samoostvarenja vodi preko knjiga, čitanja i znanja, s citatom „Knjiga je prijatelj duše“.

Čestitamo učenicima 4. c razreda i njihovoj učiteljici na lijepom plakatu koji je ukrasio hol naše škole.

Svima vam želimo sretan „Mjesec hrvatske knjige“ uz radost čitanja i otkrivanje novih književnih svjetova!