« Ožujak 2024 »

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2020.
Autor: Mišo Sučević, 11. 9. 2020.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, u organizaciji Knjižnica grada Zagreba – Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladGradske knjižnice s Mediotekom, provodi se u Hrvatskoj putem mreže narodnih i školskih  knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige 2020. godini i posvećen je planetu Zemlji. Naziv ovogodišnjeg kviza je ISTRAŽIVAČI PLANETA Z.

Ove smo godine Nacionalni kviz za poticanje čitanja prilagodili novonastaloj situaciji: umjesto čitanja knjiga, treba istražiti ponuđene online izvore informacija.

Mladim čitateljima, učenicima viših razreda osnovne škole, nudimo zanimljive i zabavne, kvalitetne online izvore informacija koje je potrebno proučiti za točno riješiti kviz.

U namjeri da Kviz bude što atraktivniji, jednostavniji i pristupačniji djeci, od 2019. godine mrežne stranice Kviza redizajnirane i prilagođene prikazu i rješavanju i na mobilnim telefonima. Na mrežnim stranicama Kviza može se pročitati sve vezano uz Kviz, pravila, najčešće postavljena pitanja, a na njoj će biti objavljeni i pobjednici Kviza.

Kviz se može riješiti kod kuće ili u nekoj od dječjih knjižnica (narodnoj ili školskoj).

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja održat će se u petak, 13. 11. 2020. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, uz prigodan kulturni program i izvlačenje nagrada koje su i ove godine bogate.

Zbog epidemiološke situacije moglo bi doći do promjene načina održavanja završne svečanosti, a sve obavijesti bit će pravovremeno objavljene na mrežnoj stranici kviza.

Popis pobjednika bit će objavljen na mrežnoj stranici Nacionalnog kviza za poticanje čitanja najkasnije do 3. studenoga 2020. godine. Odgovore na sva pitanja kao i obavijest o pobjednicima moći ćete također dobiti i na telefonskim brojevima Odjela za djecu i mladež 01 4694 370 i Hrvatskog centra za dječju knjigu 01 4694 376.