Roditelji - kako pomoći djetetu u učenju
Autor: Mišo Sučević, 21. 5. 2020.

Podrška i pomoć roditelja djeci u učenju posljednjih godina se značajno mijenja. Kroz roditeljske sastanke, te individualne savjetodavne razgovore i upute nastojimo kao škola pomoći roditeljima.

Od 16. ožujka 2020. počinje on line nastava uvjetovana krizom COVID-19. Uloga roditelja u obrazovanju vlastite djece se sada značajno mijenja. Roditelji, osobito majke, što su pokazali i rezultati upitnika kojega su roditelji popunjavali preuzimaju dio uloge učitelja i učiteljica.  Povećana odgovornost često je i dodatni izvor stresa, a ne rijetko zbunjujuća zbog kolizije uloga roditelj-učitelj.

Kako bi pomogli roditeljima u ovoj zahtjevnoj ulozi, u ovim složenim vremenima studenti Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu su pripremili smjernice za roditelje. Smjernice su prvenstveno namijenjene roditeljima učenika nižih razreda osnovne škole, ali mogu biti od pomoći svim roditeljima koji se susreću s problemima kako motivirati dijete na učenje i kako mu pomoći da se lakše nosi s obvezama u ovim kriznim vremenima.                                                                                                 Zahvaljujemo na trudu i na dijeljenju izrađenih materijala.

Smjernice za učenje dostupne su na poveznici:

Dijana Mikelić, psihologinja škole