« Kolovoz 2020 »

Upis djece u prvi razred OŠ - obavijest roditeljima
Autor: Mišo Sučević, 11. 5. 2020.

Datum: 11. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

s obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ-a,  ovim putem Vas obavještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021. Pročitajte upute Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ-a OVDJE.

1. RODITELJI SE TREBAJU JAVITI NADLEŽNOM ŠKOLSKOM TIMU PUTEM TELEFONA,  MOBITELA  ILI SLUŽBENOG E-MAILA MEDICINSKE  SESTRE, U VREMENU OD 15. SVIBNJA DO 22. SVIBNJA 2020.

• ZA PREGLED SE POTREBNO NARUČITI PUTEM TELEFONA ILI SLUŽBENOG MAILA MEDICINSKE SESTRE NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

U popodnevnoj smjeni od 14:00 - 15:00 i od 19:30 - 20:30 (petak 15.5, ponedjeljak 18.5. i utorak 19.5. )

U jutarnjoj smjeni zvati od 07:00 – 08:00  i od 12:00 – 13:00 (srijeda 20.5., četvrtak 21.5.,petak 22.5.)

• NADLEŽNI ŠKOLSKI TIM PRI NZJZ-u U SDŽ-u za OŠ prof. Filipa Lukasa  i PŠ Prgomet

Silvana Stipanović, dr. med., spec. šk. med.

silvana.stipanovic@nzjz-split.hr

Ana Ujević, medicinska sestra

ana.ujevic@nzjz-split.hr

Tel.: 021/225-977

2. UPUTE

Barem 3 dana prije pregleda, dužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju putem e- maila:

• Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj
  • Izvod iz kartona nadležnog pedijatra i ispis cijepljenja (telefonski se javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine)
  • Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV

VAŽNO!
Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete

Detaljnije pročitajte u uputama NZJZ.

Priloženi dokumenti:

Izjava nzjz dijete roditelj